مواد لازم برای تهیه زولبیا :

آب ولرم ¾ پیمانه

آرد 1 پیمانه (120 گرم)

پودر خمیر ترش 1 قاشق چایخوری

شکر 1 قاشق چایخوری ( 6 گرم)

نشاسته ذرت 2 قاشق غذاخوری (30 گرم)

ماست 2 قاشق غذاخوری (60 گرم)

ورغن مایع 2 قاشق چایخوری

پودر هل 8/1 قاشق چایخوری

زعفران 8/1 قاشق چایخوری

مواد لازم برای شربت بامیه:

شکر 2 پیمانه

آب 1 پیمانه

گلاب 2 قاشق غذاخوری

آب لیمو 1 قاشق غذاخوری ( یا جوهر لیمو 4/1 ق چ)

زعفران 4/1 قاشق چایخوری

-          مرحله اول

آب ولرم  - پودر خمیر ترش و شکر را با هم مخلوط کرده می گذاریم برای 3 دقیقه بماند .

تو این فاصله مواد خشک را با هم مخلوط می کنیم ( آرد – نشاسته ذرت – پودر هل و زعفران ) بعد ماست و پودر خمیر ترشی را که آماده کردیم به آن اضافه می کنیم . کاملا مخلوط می کنیم تا یک خمیر صافی بدست آید.

بعد روی ظرف را می پوشانیم و می گذاریم حدود نیم ساعت استراحت کند.

(تو این فاصله که خمیر استراحت می کند بهتر است که شربت زولبیا را درست کنیم .

طریقه تهیه شبیه شربت بامیه است .)

بعد از این که خمیر استراحت کرد روغن به آن اضافه می کنیم . خمیر زولبیا باید نسبتا رقیق یا به عبارتی رانی باشد ( غلظت آن مثل ماستی که با قاشق هم زده شده باشد مناسب است )و اگر کمی خمیر سفت بود به آن کمی آب اضافه می کنیم .

خمیر آماده را داخل ظرفی که برای سس استفاده میشه میریزید.

روغن را با حرارت ملایم داغ می کنیم و حرارت روغن نباید خیلی کم باشه نه خیلی زیاد تا کاملا زولبیا ها تف کند.

روغن که آماده شد خمیر اماده شده را که داخل ظرف سس ریخته بودیم به شکل زولبیا درون روغن می ریزیم .

وقتی یک طرف زولبیا ها طلایی و آماده شد آن را بر میگردانیم تا طرف دیگر آن هم کاملا طلایی شود.

( اگر خواستید زولبیا و بامیه را با هم درست کنید بهتر است که اول بامیه را درست کنید چون از روغن بامیه میشود برای تهیه زولبیا استفاده کرد ولی از روغن زولبیا نمی توانیم برای تهیه بامیه استفاده کنیم.)

زولبیا های آماده شده را داخل شربت داغ می ریزیم – فرق بین شربت زولبیا و بامیه این است که بامیه را باید توی شربت تقریبا خنک شده بریزیم ولی زولبیا رو تو شربت داغ می ریزیم.

حدود 20 تا 30 ثانیه که زولبیا داخل شربت ماند کافیست و آنها را در می آوریم.

خمیر آماده شده زولبیا را می توان تا یک هفته در طرف سس در یخچال نگهداری کرد و هر زمان به میزان مورد نیاز در روغن ریخته و سرخ نمائید. و در صورت نگهداری در طروف سس ، باید کمی سر خالی باشد و کاملا طرف را پر نکنید چرا که خمیر ترش در فاصله زمانی عمل کرده و حجم خمیر شما در روزهای آتی بیشتر می شود و در نتیجه اگر طرف شما سر خالی باشد در صورت فعال شدن خمیر ترش از ظرف سرریز نمی کند.

طرز تهیه بامیه

مواد لازم:

آب 1 پیمانه

آرد 1 پیمانه

شکر 2 قاشق غذاخوری

کره 50 گرم

تخم مرغ 2 عدد

مواد لازم برای شربت بامیه :

شکر 2 پیمانه

آب 1 پیمانه

گلاب 2 قاشق غذاخوری

آب لیمو 1 قاشق چایخوری

زعفران 4/1 قاشق چایخوری

اول بهتر است که شربت این شیرینی را درست کنیم

2 پیمانه شکر داشتیم توی یک ظرف ریخته و آب رو به آن اضافه می کنیم . می گذاریم روی حرارت یک کم هم میزنیم و می گذاریم تا به جوش آید. بعد از اینکه آب و شکر به جوش آمد یک مقدار زعفران به آن اضافه می کنیم و همچنین گلاب و آب لیمو را به آن اضافه می کنیم بعد زیر شعله را کم می کنیم تا حدود 5 تا 6 دقیقه تا کمی قوام بیاید .

برای درست کردن بامیه کره و آب را داخل یک قابلمه ریخته و می گذاریم روی گاز تا به جوش آید .

تو این فاصله آرد و شکر را با هم مخلوط می کنیم و یکدفعه به آب و کره ای که گذاشتیم جوش بیاد می ریزیم.

کره و آب دارد می جوشه ، مخلوط آرد و شکر را یکدفعه به آن اضافه می کنیم و شروع می کنیم به هم زدن.

طرز تهیه این خمیر خیلی شبیه خمیر شیرینی خامه ای است. بعد از ایکه آرد را اضافه کردید خیلی احتیاج به هم زدن نیست . همین که خمیر یک کم وسط ظرف جمع یا به عبارتی گلوله شود کافیه . بعد از روی حرارت برمیداریم تا اینکه خنک شود.

بعد از اینکه خمیر آماده شد و از روی حرارت برداشتیم برای اینکه خوشرنگتر بشود 2 قاشق از شربتی را که آماده کردیم به آن اضافه می کنیم . خمیر که خنک شد تخم مرغها را دانه دانه به آن اضافه می کنیم و در این حین یک مقداری روغن در ظرفی ریخته می گذاریم روی اجاق گاز تا گرم شو د.

این خمیر یک مقداری سفت است و خیلی نمی شود با همزن برقی همش بزنید و در نهایت باید با همزن دستی یا با اسپچولا همش بزنید.

خمیر آماده شده را داخل یک قیف که سرش ماسوله زده ایم می ریزیم .

وقتی روغن داغ شده از خمیر داخلش قالب می زنیم و برای این کار می توانیم از قیچی یا چاقو استفاده کنید.

بعد از اینکه هر دو طرف بامیه ها سرخ شد از توی روغن درشون می آوریم و داخل شربت سرد می ریزیم به مدت 2 تا 3 دقیقه .

شیرینی گوش فیل

مواد لازم برای شربت:

شکر 2 2/1 پیمانه – 560 گرم

آب 1 پیمانه – 250 سی سی

کلاب 4/1 پیمانه

آب لیمو یک قاشق غذاخوری یا جوهر لیمو 8/1 قاشق چایخوری

زعفران آب کرده 2 قاشق غذاخوری

گلوکز یا بادکا 2 قاشق غذاخوری

مواد لازم برای خمیر گوش فیل:

زرده تخم مرغ 2 عدد

مخلوط ماست و شیر 2/1 پیمانه – 120 سی سی

آرد 1 2/1 تا 2 پیمانه – 180 تا 250 گرم

پیکینک پودر 1 قاشق چایخوری

روغن جامد یا کره آب کرده 1 قاشق چایخوری

نمک 8/1 قاشق چایخوری

وانیل 2/1 قاشق چایخوری

قبل از هر چیز شیره ای که گوش فیلها را داخل می اندازیم آماده می کنیم چون باید شربت آماده شود و زیرش را خاموش کنیم تا از داغی بیفتد.

برای این کار شکر و آب و اگر اینکه از بادکا استفاده می کنید یا گلوکز در این مرحله اضافه می کنیم و همینطور اگر به جای آبلیمو از جوهر لیمو استفاده می کنید هم توی این مرحله آن را اضافه می کنید . بعد ظرف را روی حرارت متوسط قرار  می دهیم تا به جوش آید وقتی که به جوش آمد زیرش را کم می کنیم تا حدود 10 تا 15 دقیقه قوام بیاد.

برای درست کردن خمیر دو تا زرده تخم مرغ داشتیم با هم زن دستی کمی همشان می زنیم بعد مخلوط شیر و ماشت را اضافه می کنیم می توان از فقط شیر و یا فقط ماست اگر ماستتان رقیق است استفاده کنید و اینجا ما از مخلوت شیر و ماست استفاده می کنیم . که هر دو روی هم باید نصف پیماه یا یک دوم کاپ شود و غلظت آن نیز مثل ماستی که با قاشق زده شده باشد . بعد روغن جامد را اضافه می کنیم یا کره را که آب باید شده باشد بعد وانیل را اضافه می کنیم و بعد نمک و پیکن پودر را اضافه می کنیم . دقت شود که پیکن پودری که استفاده می کنید تازه باشد چرا که اگر تازه نباشد باعث می شود که کارتان پف نکند. بعد آرد را کم کم به مواد اضافه می کنیم .

و هم می زنیم . بعد از اینکه یک خمیر لطیفی بدست آوردیم که به دست هم نمی چسبد گافیه و دیگر به آن آرد اضافه نمی کنیم . از 2 پیمانه آرد تقریبا نصف پیمانه بسته به خشکی و نرمی آرد، آرد اضافه می آید. دقت کنید که اگر خیلی به خمیر آرد بزنید باعث می شود که خمیر سفت شود. هم کار کردن با خمیر سخت می شود و هم اینکه شیرینی ما خیلی پف نمی کند . خمیر آماده شده را داخل یک کیسه فریزر گذاشته و داخل محیط آشپزخانه به مدت 2 ساعت می گذاریم خمیر استراحت کند.

خوب دوستان بعد از اینکه شربت قوام آمد زعفران و گلاب را به آن اضافه می کنیم اگر که آبلیمو اضافه می کنید . آبلیمو را هم تو این مرحله اضافه می کنیم . و می گذاریم شربت حدود 5 دقیقه دیگر روی حرارت بماند و بعد زیر حرارت را خاموش می کنیم . دقت کنید که غلظت شربت خیلی مهم است چون اگر که شربت رقیق باشد شیرینی ها سریع خمیر می شوند و اگر خیلی غلیظ باشد روی آنها شکرک می بندد. و حتما آب لیمو یا جوهر لیمو را هم به شربت اضافه کنید .

بعد از اینکه  دو ساعت استراحت خمیر کامل شد یک ظرف رو روغن می ریزیم و روی اجاق گاز می گذاریم تا داغ شود . بعد خمیر آماده شده را روی یک سطح آرد پاشی شده می گذاریم و با وردنه به قطر 2 تا 3 میل بازش می گنیم بعد با استفاده از یک کاتر پیزا خمیر را برش می زنیم می توانید خیلی ساده فقط به شکل مربع مسطتیل در بیاورید . یا از قالب های شکل دار استفاده کنید و به شکلهای مختلف در بیاورید . بعد خمیرهای برش خرده را داخل روغن کاملا داغ می اندازیم تا پف کند . روغن باید کاملا داغ باشد برای اینکه داغی روغن را بتونید تست کنید می توانید یکی از خمیرها را داخل روغن تا نصفه فرو ببرید اگر دورش حالت کف آلود شد نشان می دهد که روغن کاملا داغ شده . یک طرف گوش فیلها که سرخ شد برمیگردانیم تا طرف دیگر آن هم سرخ شود . بعد که دو طرف گوش فیلها سرخ شده از داخل روغن در می آوریم و بلافاصله داخل شیره ای که قبلا آماده کرده ایم می اندازیم بهتر است که یک مقدار به ته قاشق کاملا گوش فیلها را فشار دهیم تا کاملا داخل شیره فرو بروند بسته به مقدار شیرینی ای که می خواهیم گوش فیل ها داشته باشند از 2 تا 5 دقیقه داخل شیره نگه می داریم و بعد از داخل شیره در می آوریم و توی یک صافی می گذاریم تا شیره اضافی آن خارج شود . روی گوش فیلهای آماده را می توانید با پودر پسته یا نارگیل تزئین کنید . حتی اگر که نمی خواهید گوش فیلهای شما خیلی شیرین شود می توانید داخل شیره نینداخته و فقط داخل پودر قند بغلطانید .