فالوده شیرازی

مواد لازم:

رشته نازک برنجی 50 گرم Rice sticks

شکر 3/2 پیمانه (140 گر م)

آب 1 2/1 پیمانه (350 میلی لیتر)

گلاب 2 قاشق غذاخوری

ابتدا شربت فالوده را درست می کنیم به ازای هر 50 گرم رشته ای که اضافه می کنیم 3/2 پیمانه یا 140 گرم شکر و یک و نیم پیمانه هم آب اضافه می کنیم .

آب و شکر را با هم مخلوط می کنیم هم زده تا شکر حل شود و بعد روی حرار ت می گذاریم وقتی که به جوش آمد حدود 3 تا 5 دقیقه می گذاریم قوام بگیرد. شربت خیلی غلیظی نمی خواهیم فقط می خواهیم که شکر کاملا حل شود .

خوب شربت در حال جوش است 5 دقیقه می گذاریم با حرارت میلایم بجوشد و بعد زیر آن را خاموش می کنیم . بعد از اینکه شربت یک مقداری خنک شد گلاب را به آن اضافی می کنیم و سپس روی ظرف را می پوشانیم و داخل فریزر به مدت 4 ساعت می گذاریم .

رشته های برنچ را طبق دستور روی بسته آن آماده می کنیم . به این تریتب که در یک ظرفی آب ریخته وقتی به جوش آمد رشته ها را درون آن ریخته می گذاریم حدود 20 دقیقه داخل آب جوش بماند و بعد از اینکه رشته ها کاملا نرم شد از آبکش ردشان می کنیم روشون یک مقدار آب سرد می ریزیم و با قیچی می توانیم رشته های آماده شده را به تکه های کوچکتر ببریم .

شربتی را که آماده کرده بودیم و در فریزر گذاشته بودیم هر دوساعت  یکبار در آورده و به هم می زنیم چون می خواهیم یکدست فریز شود .بعد رشته ها را داخل شربتی که یخ زده و چند بار هم زده ایم می ریزیم البته کم کم و کاملان با هم مخلوط می کنیم توجه کنید شربتی که رشته های برنچ را درونش می ریزیم باید شبیه یخ در بهشت به صورت برفکی شده باشد .بعد می توانید همینطور که مخلوط آماده شد سرو کنید و یا اینکه دوباره داخل فریزر بگذارید .و زمانی که می خواهید از داخل فریزر در آورده و سرو کنید. برای روی آن از شربت توت فرنگی و یا شربت آلبالو می توانید استفاده نمائید. و یا اینکه تنها از آبلیمو استفاده نمائید. چون یختی که درست کردیم خودش یک نوع شربت بود که شیرینی دارد.