شیرینی لطیفه

مواد لازم:

آرد 1 پیمانه (135 گرم)

شکر 50 گرم + 50 گرم

تخم مرغ 4 عدد

وانیل مایع 2/1 قاشق چایخوری

بیکینگ پودر 2/1 قاشق چایخوری

نمک 8/1 قاشق چایخوری

پودر قند مقداری

خامه فرم گرفته به میزان لازم

پودر پسته برای تزئین

در وحله اول زرده و سفیده ها را از هم جدا می کنیم . بعد زرده ها را به همراه 50 گرم شکر هم می زنیم تا جائی که رنگشان کاملا برگردد. وقتی که کاملا رنگ پریده شد نصف قاشق چایخوری وانیل به آن اضافه می کنیم و کمی میزنیم .

بعد سفیده هایی را که جدا کرده بودیم با همزن هم می زنیم تا جایی که کف کند بعد یک مقدار خیلی کم نمک یا آبلیمو در حد یکی دو قطره اضافه می کنیم و مجدد هم می زنیم و وقتی که کاملا کف آلود شد شروع به اضافه کردن تدریجی شکر می کنیم . پس 50 گرم دوم شکر را کم کم اضافه کرده و هم می زنیم تا زمانی که تقریبا پفی و کشدار شود . در این موقع سفیده آماده مخلوط شدن با مخلوط زرده می باشد. بعد آرد و پیکنگ پودر را درون زرده الک کرده و در همان حین سفیده آماده شده را تو سه مرحله به زرده اضافه کرده و با اسپچولا به آرامی هم می زنیم تا پف سفیده از بین نرود.

بعد از اینکه آرد و سفیده را مخلوط کردیم خیلی مواد را هم نمی زنیم چون باعث می شود پف شیرینی ها بخوابد.

خمیر ما آماده است . داخل سینی فر parchment paper  گذاشته و خمیر را داخل قیفی ریخته و قیف نیازی ندارد که سر داشته باشد و اگر هم که سری می گذارید بهتر است که ساده باشد . بعد از مواد با قیف با فاصله داخل سینی فر ریخته . خمیر شیرینی لطیفه با شیرینی lady finger  یکی است و فقط شکل آن و طرز ریختن آن توی سینی فر فرق می کند . و فقط کافی که مثل انگشت از خمی بر روی سینی قالب بزنید. بعد از اینکه شیرینی ها را تو سینی فر قالب زدید با الک مقداری پودر قند را بر روی شیرینی ها می پاشیم و این باعث می شود که روی شیرینی ها یک حالت ترک خوردگی ایجاد شود. بعد داخل فری که از قبل با حرارت 350 درجه گرم شده به مدت 8 تا 10 دقیقه می گذاریم . به حالتی که یک مقدار کمی زیر شیرینی ها برشته و طلایی رنگ شود . وقتی شیرینی ها آماده شد از فر درآورده و می گذاریم کاملا خنک شود . و تو این فاصله خامه وسط لطیفه ها را درست می کنیم . برای وسط شیرینی ها از خامه فرم گرفته استفاده می کنیم برای این منظور یک پیمانه خامه یا heavy whipping cream   دو قاشق غذاخوری شکر و نصف قاشق چایخوری وانیل را با همزن زده تا اینکه کاملا فرم بگیرد. برای زدن خامه بر روی شیرینی ها یک شیرینی را پشت رو داخل ظرفی گذاشته با قیف روی آن خمیر ریخته و سپس یک شیرینی دیگر روی خامه می گذاریم و دور تا دور خامه ها را با پودر پسته تزئین می کنیم.

همانطور  که گفتیم از این خمیر می توان شیرینی lady finger که در تهیه تیرامیسو بکار می رود استفاده کنید.