نان خامه ای:

برای درست کردن خمیر نان خامه ای که به خمیر کلمی معروف است 50 گرم کره را در داخل یک ظرف که ته ضخیمی دارد ریخته ½ قاشق چایخوری به آن شکر اضافه کرده و 200 میلی لیتر آب به آن اضافه کرده می  گذاریم روی حرارت تا به جوش آید . توجه کنید که حرارت بایستی ملایم باشد و زمانی که آب شروع به جوشیدن کرد و دو سه تا قل جوش ریز زد بلافاصله همه آرد 123 گرم را به آن اضافه می کنیم و شروع می کنیم به سریع هم زدن خمیر . این مرحله که به آن داخل زدن در اصطلاح شیرینی پزی گفته می شود خیلی مهم است و زمانی که خمیر در وسط ظرف جمع شده دیگه کافیه و از روی حرارت برمیداریم و میگذاریم کنار تا خنک شود. و بعد 4 عدد تخم مرغ را کم کم به آن اضافه می کنیم تا خمیری یکدست و کشدار و براق بدست آید و حدود 8/1 قاشق چایخوری پیکینگ پودر و همان مقدار هم وانیل به آن اضافه کرده تا پف نان خامه ای به واسطه پیکینگ پودر بیشترو بوی ضخمی تخم مرغ به واسطه وانیل گرفته شود و خمیر را داخل قیفی که با ماسوله شکوفه سر آن زده ایم بر روی سینی فر که از قبل با پارچمنت پیپر کاور شده قالب می زنیم . اگر می خواهیم نان خامه ای های شما بزرگتر باشد فشار دست خود را هنکام قالب زدن بیشتر کنید و اگر می خواهید خیلی بزرگتر باشد از ماسوله بزرگتر استفاده کنید . و شیرینی های قالب زده را در فر از قبل داخل شده با دمای 200 درجه بگذارید و به مدت نیم ساعت با همین دما بگذارید در فر بماند تا نان خامه ای های شما آماده شود. و پس از پخت حجم نان خامه ای ها 2 تا 3 برار شده و داخل آن کاملا خشک و تو خالی و پوک می باشد و خمیر نمی باشد اگر احیانا داخل نان خامه ای ها کمی خمیر بود ته آن را با سر چاقو سوراخی کرده و داخل فر خاموش برای مدت چند دقیقه می گذاریم تا حرارت فر داخل نان خامه ای ها را خشک کند و دیگر خمیر نباشد. و نان خامه ای های آماده شده را پس از خنک شدن با خامه مخصوص قنادی ( خامه شیرین شده ) که کمی هم نرم شده و با دور تند همزن به مدت 2 دقیقه زده ایم  تا خامه فرم گرفته بدست آید و با قیف داخل خامه ها را از خامه پر می کنیم. و روی آن را با شکلات آب شده تزئین می کنیم . توجه کنید که زمانی که نان خامه ای را با خامه پر کردید حدود یکی دو ساعت بگذارید در یخچال بماند تا خامه کاملا به خرد نان خامه ای ها رفته و آن را ترد و نرم کند و در این لحظه نان خامه ای ها آماده است برای سرو کردن . نوش جانتان.

 روش دوم با رسپی دیگر

مواد لازم جهت پخت نان خامه ای :

آرد سفید 2/1 پیمانه (65 گرم)

شکر 2/1 قاشق چایخوری

نمک 4/1 قاشق چایخوری

آب 2/1 پیمانه

کره 4/1 پیمانه (57 گرم)

2 عدد تخم مرغ کامل

مواد لازم برای تهیه خامه  :

خامه یک پیمانه heavy whipping cream

شکر 1 2/1 قاشق چایخوری sugar (tsp

وانیل 2/1 قاشق چایخوری  vanilla extract (tsp

ابتدا فر را با درجه 400 درجه فارنهایت گرم می کنیم . کره و آب را داخل ظرفی که ته آن ضخیم است ریخته می گذاریم روی حرارت تا به جوش آید . بعد همه مواد خشک آرد شکر ونمک را تو ظرفی ریخته با هم مخلوط می گنیم . به محض اینکه مخلوط آب و کره به جوش آمد مخلوط مواد خشک آرد شکر و نمک را یکجا به آب و کره در حال جوش اضافه کرده و به سرعت شروع به هم زدن می کنیم تا زمانی که خمیری یکدست در وسط طرف بدست آید . زیر حرارت را خاموش کرده و میگذاریم که خمیر خنک شود . سپس تخم مرغ ها را با چنگالی هم زده و کم کم به خمیر سرد شده اضافه کرده و هم می زنیم و در صور ت علاقه می توانید کمی وانیل خشک در این مرحله به خمیر اضافه کنید جهت خوش طعم شده خمیر.

خمیری یکدستی بدست می آید که این خمیر را می توانید در قیف ریخته و در سینی فر قالب بزنید و یا اینکه با دو تا قاشق خمیر را در ظرف به اندازه های کم تقریبا یک قاشق با فاصله های مناسب درون سینی فری که ته آن کاغذ نسوز گذاشته اید بریزید.

می توانید در انتها یک تخم مرغ را کاملا با قاشق زده و با برش بر روی نون خامه ای ها زده و سپس داخل فر بگذاریم . البته این مرحله اختیاری می باشد .

نان خامه ای ها را در فر از قبل داغ شده با حرارت 400 درجه ابتدا به مدت 15 دقیقه گذاشته تا کاملا نان خامه ای ها تف کرده سپس حرارت را به 350 درجه کاهش داده برای مدت 30 تا 35 دقیقه دیگر می گذاریم در فر بماند تا کاملا بپزد .

بعد از اینکه زمان پخت تمام شد یکی از نان خامه ای ها را باز می کنیم اگر داخل آن کمی خمیر بود برای مدت 5 تا 10 دقیقه دیگر در فر قرار  داده تا داخل نان خامه ای ها کاملا خشک شود و در صورتی که داخل نان خامه ای ها خیلی خمیر نبود ته آنها را با چاقو سوراخی کرده و در فر خاموش که هنوز گرم می باشد بگذارید تا داخل نان خامه ای ها با حرارت داخل فر خشک شود و خمیری نباشد.

نان خامه ای ها که خنک شد داخل آن را با خامه زده شده که با زدن مخلوط خامه و شکر و وانیل به مدت 2 دقیقه فراهم می شود پر می کنیم. بهتر است که کاسه و تیغه همزن را قبل از زدن خامه و حتی خود خامه را به مدت 15 دقیقه در یخچال بگذارید تا خنک شود در این صورت خامه شما بهتر زده می شود و فر می گیرد.

سپس خامه را با قیفی داخل نان خامه ای ها از طریق سوراخی که ته نان خامه ای ها با چاقو ایجاد کرده ایم می ریزیم و در صورت تمایل با شکلات آب شده و یا پودر قند آنها را تزئین کرده و می گذاریم در یخچال به مدت 2 ساعت بماند تا رطوبت خامه ها به نان خامه ای ها رفته و آنها را نرم کرده و در این لحظه نان خامه ای ها آماده سرو می باشد