کیک یزدی Cake Yazdi

مواد لازم برای 12 عدد کیک یزدی:

آرد 1 2/1 پیمانه یا 200 گرم

شکر 3/2 پیمانه یا 150 گرم

ماست 2/1 پیمانه یا 125 میلی لیتر

روغن مایع 2/1 پیمانه یا 125 میلی لیتر

تخم مرغ 2 عدد درشت یا 3 عدد متوسط

پودر هل 1 قاشق چایخوری

بیکینگ پودر 1 2/1 قاشق چایخوری

جوش شیرین 2/1 قاشق چایخوری

گلاب 2 قاشق غذاخوری

شربت بار در صورت تمایل 1 تا 2 قاشق غذاخوری

دمای فر جهت پخت کیک یزدی

دمای فر 400 درجه فارنهایت یا 300 درجه سانتیگراد به مدت 10 تا 15 دقیقه بعد دما را به 350 درجه فارنهایت یا 180 درجه سانتیگراد کاهش دهید به مدت 5 تا 15 دقیقه

ابتدا تخم مرغها را حدود یک دقیقه هم می زنیم تا حالت کف آلود بگیرد بعد شکر را به تخم مرغها اضافه می گنیم . بهتر است که از شکر دانه ریز استفاده کنید و اگر شکر دانه ریز نداشتید می توانید شکر را در غذا ساز ریخته و حدود 30 ثانیه پروسس بکنید تا کمی پودر شود و بعد به تخم مرغها اضافه کنید . بعد حدود سه دقیقه مخلوط را با هم زن می زنیم تا جایی که رنگ تخم مرغها برگردد.

آرد پیکینگ پودر و پودر هل را با هم الک کرده و جوش شیرین را را هم داخل ماست ریخته و مخلوط می کنیم . توجه کنید اگر دوست ندارید از جوش شیرین استفاده کنید به همین میزان به پیکینگ پودر اضافه کنید و جوش شیرین را حذف کنید.

رنگ تخم مرغها که کاملا عوض شد به واسطه هم زدن ، روغن مایع را به آن اضافه می کنیم . اگر می خواهید رنگ کیکهای یزدی شما تیره تر شود می توانید حدود یک تا دو قاشق از شیره بار یا همان شربت زولبیا بامیه به آن اضافه کنید. البته شیره بار دلبخواهی است .

ماست و گلاب را به مخلوط اضافه کرده و با همزن هم می زنیم بعد آرد را تو چند مرحله به مخلوط اضافه می کنیم و اگر دستگاه همزن شما سرعت کم ندارد از این لحظه به بعد با همزن دستی کار کنید که مخلوط خیلی هم نخورد.

خمیر یکدستی که آماده شد قالب های کیک یزدی را در سینی فر گذاشته و 3/2 قالب ها را با خمیر پر می کنیم . تقریبا حدود یک قاشق با قاشق قالب بستنی توی قالبها می ریزیم .

خمیر ها را که داخل قالبهای کیک یزدی ریختیم با یک چاقو که هر دفعه درون روغن مایع می زنیم یک برش وسط خمیر ها با چاقو می زنیم این کار باعث می شود که کیک ها زمان پخت در فر یک حالت گنبدی شکل به خود بگیرند . و اگر نخواستید که روی کیک های یزدی شما گنبدی شکل شود این کار را انجام ندهید. بعد روی خمیر ها را با کنجد یا پودر پسته تزئین کنید. همه را که آماده کردیم می گذاریم داخل فر 400 درجه فارنهایت یا 200 درجه سانتیگراد به مدت 10 دقیقه تا کاملا پف کند بعد دمای فر را می آوریم پائین تا 350 درجه فارنهایت یا 180 درجه سانتیگراد به مدت 5 تا 12 دقیقه و باید نگاه کنیم تا جایی که رنگ کیک ها طلایی شد دیگه از فر در بیاوریم. اگر می خواهید کیک های یزدی شما بیشتر رنگ بگیرد می توانید شعله بالای فر را برای چند دقیقه بیشتر روشن بگذارید. بهتر است که این کیک در طبقه وسط فر درست شود و اگر که می خواهید درجه حرارت فر را تغییر ندهید بهتر است که در همان طبقه بالای فر سینی فر گذاشته شود.

اگر خواستید بعد از اینکه از فر در آوردید با برس روی آن را شیره زده و با خلال پسته و بادام تزئین کنید.

امیدوارم این کیک خوشمزه را دست کرده و خوشتان بیاید.